Közösségépítés Korláton

Református missziós felzárlóztatás a Hernád-völgyében.
Közösségépítés Korláton

Az EFOP-1.3.7-17-2017-00240 “Nem marad örökre elfelejtve a szegény - REFORMÁTUS MISSZIÓS FELZÁRKÓZTATÁS A HERNÁD-VÖLGYÉBEN” projekt keretén belül a Korláti Református Egyházközség és az Eklészia Encsi Református Gyülekezetért Közhasznú Alapítvány egy olyan több települést átfogó komplex program megvalósítására fogott össze, amelynek alapja a közösségben tartás és a közösség reintegráció, hiszen a lemaradó térségekben a legnagyobb probléma a valódi és aktív közösségek hiánya.

Április végével a projekt is a végéhez közeledik. A megvalósult programok, foglalkozások kettős célt szolgáltak: Aktív és hasznos szabadidő eltöltést, amely a közösségi és egyéni kompetenciákat fejleszti valamint a lelki és testi egészség megőrzését, amely mindennek az alapja. A programok során kiemelt figyelmet fordítottunk a hátrányos helyzetű gyerekekre és a fiatalkorú lakosságra, részükre számtalan természetbarát programot, pályaorientációs foglalkozást, tábort terveztünk mellyel rengeteg fiatalt értünk el. Minden közösségi program egyben bűnmegelőzési relevanciával is bír, hiszen a térségben átlag feletti fiatalkorú bűnözés egyik oka a kilátástalanság és a közösségi kompetenciák hiánya. Több nagyrendezvény is megvalósult a projekt során. A Nyitott Templomok Éjszakája programsorozaton összesen több, mint 100 érdeklődő volt, ahogyan az Együtt 500 éve elnevezésű református nagyrendezvényen is. A projekt során több drámanap is megvalósult így többek között megtekinthettük a templomban a Váci Dunakanyar Színház és a Magyar Drámák Színháza közös produkcióját: a Zsoltáros és Zsoldost.

Célunk az volt, hogy minél több helyi fiatalt vonjunk be a közösségi életbe, hogy érezzék, tartoznak valahova, egy településhez, egy vidékhez vagy egy közösséghez. Reméljük, és úgy érezzük, ez sikerült.

A projekt az Európai Unió támogatásával Magyarország Kormányának társfinanszírozásával valósult meg.

Kapcsolódó cikkek

Napelem - a naperőművek előnyei

Napelem - a naperőművek előnyei

Bár az otthoni naperőmű építése jelentős befektetés a családi életben, az átlagos várható hozam most 7 és 10 év között lehet, és a rendszer legalább 25-30 évig is működhet.