Ezeket a katicabogár csalogató növényeket ültesd a levéltetvek ellen!

A katicabogarak rendkívül hasznos élőlényei a kertnek, mivel rengeteg levéltetvek pusztítanak. Cikkünkben összefoglaltuk, hogyan csalogathatjuk őket a kertbe.
Ezeket a katicabogár csalogató növényeket ültesd a levéltetvek ellen!

A kertben legyen szó a gyümölcsfákról, rózsákról vagy más virágokról és dísznövényekről, a levéltetvek komoly problémákat képesek okozni. Kártételük során a növények levelét szívogatják, a növényi nedvvel táplálkoznak, gyakran a hajtások csúcsi zsenge részeit károsítják.

A szívogatás hatására a levelek összesodródnak, torzulnak, sok esetben elszíneződnek és ragacsosak lesznek. Ennél is nagyobb probléma, hogy a levéltetvek, növényeket károsító vírusokat is képesek terjeszteni, ezért mindenképp védekeznünk kell ellenük.

Természetesen számos vegyszeres megoldás létezik, azonban, ha előnyben részesítjük a biomódszereket, akkor megpróbálkozhatunk azzal is, hogy katicabogarakat csalogatunk a kertbe, ugyanis a katicabogár lárvája kifejlődéséig képes több száz levéltetvet elfogyasztani.

A katicabogarak kertbe csábítása számos növény segítségével lehetséges, ezek többnyire olyan dísznövények, valamint gyógy és fűszernövények, melyek egy természetes hatású virágoskertben, és a fűszerkertben is nagyon szépen mutatnak.

A katicacsalogatás történhet virágzó kaporral, macskamentával, kakukkfűvel, bíbor kasvirággal, cickafarkkal, körömvirággal és zsályával is. A kakukkfű és a zsálya ültetése a hangyák ellen is bevethető, melyek szimbiózisban vannak a levéltetvekkel, gyakran egyik növényről a másikra hurcolják őket!

A kaprot, a kerti zsázsát és a turbolyát szakaszosan érdemes vetni, így folyamatosan szedhetjük róla a friss hajtásokat. Azért is hasznos foglalkoznunk a zöld, friss fűszernövények termesztésével, mert a piacokon vagy a csemegeüzletekben kaphatók sok esetben importból származnak, jelentős lehet a növényvédő szertartalmuk, emellett drágák is.

A majoránna és a bazsalikom ideális palántázási időpontja május közepén van. A citromfüvet, zsályát, kakukkfüvet és a rozmaring magvait május végéig kell elültetnünk a kertben.

A kerti borágó kevésbé ismert a hazai kertbarátok körében, pedig jótékony gyógyító hatású növény, fiatal leveleinek, zsenge hajtásainak íze az uborkáéhoz hasonlít. Virágai ehetők, mutatósak, külföldön gyakran díszítenek vele desszerteket.

A narancssárga színű körömvirágot, ha egyszer valahol megtelepedett, kiirtani is alig lehet, mert csónakszerű, tüskés terméseit elszórva, önmagát is szaporítja. Május végétől a fagyokig nyílnak látványos virágai.

A körömvirág hámosító hatású, gyulladáscsökkentő krémek kedvelt alapanyaga, de gyomor- és bélfekély ellen is használják virágát teaként, mert sebgyógyító és baktériumölő hatású.

Bízunk benne, hogy sikerült néhány hasznos ötletet adnunk, sikeres kertészkedést kívánunk!

Kép forrása: Pixabay.com

Kapcsolódó cikkek

Hány háztartásban van napelem Magyarországon?

Hány háztartásban van napelem Magyarországon?

Érdekel, milyen az alternatív energia aránya ezekben az években? Hány háztartásban van napelem? Online árajánlat kérés előtt állsz? Kattints, hogy többet tudj!

Napelem a háztetőn

Napelemes kávéház nyílt

A Café Luterio egy Okinawában nyílt kávéház, amely a napból nyeri az energiát.

Milyen növények passzolnak igazán a hálószobánkba?

Milyen növények passzolnak igazán a hálószobánkba?

Nem csak szépek, a levegőt is tisztán tarthatják